TELEMEDICÍNA: zdravie na diaľku

Nové riešenia

Úspešná klinická štúdia monitoringu diabetických pacientov je ukončená

Telemedicína sa v súčasnosti ukazuje ako významný nástroj, ktorý efektívne prispieva k zlepšeniu kvality zdravotnej starostlivosti diabetických pacientov. Potvrdením je klinická štúdia realizovaná s použitím riešenia telemon®, vyvinutého spoločnosťou Goldmann Systems a jej partnermi. Cieľom štúdie bolo posúdiť úroveň metabolickej kompenzácie u pacientov, ktorí k tradičnej zdravotnej starostlivosti pridali využívanie telemedicínskeho kitu telemon® pre monitorovanie vitálnych funkcií a celkového zdravotného stavu.

telemon® pomáha aj pri ochoreniach pečene

Slovensko sa umiestnilo na vysokých priečkach v rebríčkoch chronických ochorení pečene. Hepatológovia preto ocenili možnosť sledovania pacientov aj v domácom prostredí. Na oddelení hepatológie vo Fakultnej nemocnici F. D. Roosevelta bola dokončená klinická štúdia, ktorej cieľom bolo preskúmať možnosti zavedenia telemedicíny pre pacientov s pokročilými ochoreniami pečene. telemon® od spoločnosti Goldmann Systems predstavuje riešenie, ktoré umožňuje zdravotníkom monitorovať a liečiť pacientov novými spôsobmi.

Podujatia a spolupráce

SAVE THE DATE
Telemedicína I Zdravie na diaľku

Vážení hostia, milí partneri, radi by sme vás informovali, že v poradí tretí ročník konferencie Telemedicína I Zdravie na diaľku má svoj termín. Tešíme sa na vás už 28.- 29. mája 2024 v Holiday Inn Trnava. Registráciu na konferenciu otvoríme už čoskoro. Sledujte nás aj naďalej. Tešíme sa na Vás!

Stali sme sa strategickým partnerom Oracle
v oblasti Oracle Cloud Build

Goldmann Systems rozšíril spoluprácu a získal strategické partnerstvo
so spoločnosťou Oracle v oblasti Oracle Cloud Build. Status Oracle Cloud Build získajú technologické spoločnosti, ktoré majú odborné kompetencie poskytovať inovatívne cloud služby. Moderné cloudové nástroje od Oracle budú v Goldmann Systems využívané predovšetkým v oblasti infraštruktúry,
architektúry a tiež vývoja a prevádzky aplikácií.

Výnimočna spolupráca na grantovom projekte
pre liečbu zlomenín

Nový prototyp predstavuje spojenie viacerých pokrokových technológií, zahŕňajúcich inovatívne materiály, techniku 3D tlače, ako aj neustály dohľad
nad procesom hojenia zlomenín a monitorovanie životne dôležitých funkcií
pacienta pomocou telemedicíny. Projekt podporený grantom vznikol
v spolupráci s Technickou univerzitou v Košiciach a partnerskými
spoločnosťami Biomedical Engineering a Goldmann Systems. Práve tím
z Goldmann Systems sa v rámci tohto projektu postaral o vytvorenie technologickej platformy pre monitorovanie pohybu a sledovanie
vitálnych funkcií pacienta, ako aj o zber a analýzu získaných dát.

Lifestyle

Nová výstava Erika Šilleho

Smutná generácia s peknými obrázkami je exkluzívna výstava v krásnych priestoroch White & Weiss Gallery v Bratislave, ktorú si môžete vychutnať do 8. marca 2024. Svojrázny slovenský umelec Šille vytvoril netradičnú inštaláciu v duchu najlepších tradícií pop artu. Na výstave predstaví okrem najnovších diel aj kresby a objekty, čím vytvoril pre návštevníkov zábavný „model sveta“.

Veľkolepý koncert symfonického orchestra Lord of the Rings

Oskarom ocenená hudba Howarda Shorea, bola zložená pre slávnu filmovú trilógiu „Pán prsteňov“ a teraz zaznie v plnej kráse v našom bratislavskom Stars Auditóriu 10. februára 2024 vo výnimočnom prevedení Orchestera The Lords of the Sound, ktorý performuje svetoznámych filmových skladateľov, ako sú Hans Zimmer, Klaus Badelt, James Howard a ďalší.

Kreativita v časoch umelej inteligencie

Anna Pelz, Moritz Wildburger a Lukas Lex prezentujú svoje kreatívne diela prepojené s najmodernejšími technológiami len do 29. februára 2024 na výstave pod názvom Umenie! Kreativita v časoch umelej inteligencie? v Rakúskom kultúrnom fóre Bratislava.

Tím

Predstavujeme: Katarína Siebenstich

Katka je v oblasti telemedicíny a digitálnej zdravotnej starostlivosti odhodlaná a nadšená. Do spoločnosti Goldmann Systems nastúpila ako Business Product Owner. Jej hlavným cieľom je zabezpečiť, aby telemedicína na Slovensku nebola len abstraktným pojmom, ale bola integrovaná do celkového zdravotného systému.

Mohlo by vás zaujímať

Prečítajte si ďalšie zaujímavé články z nášho blogu