Telemedicína je výzva, ktorá ma nesmierne baví. Katka Siebenstich

Business Product Owner

Scrollujte

„Nie je dôležité, čo budem jesť, ale s kým to budem jesť,“ hovorí Katka Siebenstich. 

V Goldmann Systems má spolu s tímom na starosti rozvoj telemedicínskych riešení. Je to človek, ktorého si  v miestnosti všimnete už na prvý pohľad – mimoriadne energické žieňa, ktoré dáva do práce obrovský kus srdca. Inak sa ani nedá 😊. Katka Siebenstich, Business Product Owner v Goldmann Systems.

Katka, pôsobila si niekoľko rokov v oblasti financií a zdravotníctva. Čo ťa zavialo do sveta IT?

Predovšetkým téma Telemedicína – mojím snom je, aby o pár rokov mali ľudia k dispozícii väčší komfort v oblasti zdravotnej starostlivosti. V tíme Goldmann máme rôzne vízie, som vďačná,  za podporu, ktorú na realizáciu dostávame  od vedenia  . Na príprave technologického zázemia sa podieľa veľký tím ľudí. Stále hľadáme novú inšpiráciu a cesty, ako telemedicínu uchopiť a pomôcť zaviesť do slovenského zdravotníctva.  Telemedicína je  výzva,  ale napĺňa ma.

Je práca v technologickom tíme pre Teba v niečom nová?

Zázemie a tím sú veľmi dôležité. Mám pocit, že ľudia v IT sú viac pragmatickí. Až tu v Goldmann zisťujem, že kvalita tímu spočíva aj v tom, ako rýchlo dokáže reagovať na zmenu alebo vyriešiť, ak niečo nefunguje. Ak niektoré  veci nejdú podľa plánu, moji kolegovia vyriešia veci s chladnou hlavou. Ja som naopak, veľmi emotívny človek. Do práce dávam veľký kus srdca, času a energie. Keď robím to, čo ma baví, idem na plný plyn. V tomto som zakaždým nepoučiteľná.

Čo ťa najlepšie vystihuje?

„Nie je dôležité, čo budem jesť, ale s kým to budem jesť.“

Nezáleží, či sa stretneme pri pohári vody, alebo pri pohári najdrahšieho šampanského, podstatné je, že sa stretneme. Som spoločensky založený človek. Každý rok robíme s priateľmi veľkú párty, je nás asi 70, všetci, čo sú mi srdcu blízky pod jednou strechou. To je moje zázemie, na jednom mieste veľa dobrých ľudí. A ja varím a teším sa, že ľuďom chutí. To mi stačí, 😊

Katka, cítiť z teba neuveriteľný drive. Čím si dobíjaš baterky?

Celý život  cvičím . Venovala som sa tancu, crossfitu a kruhovým tréningom. Mojou veľkou srdcovkou joga. Milujem letné rána, keď spí celá rodina a ja si vyrolujem jogamatku. Vtedy mám pocit, že mi patrí celý svet. Keď som mala 15 rokov, spravila som si prvé trénerské skúšky a odvtedy vediem pravidelné tréningy, volám ich cvičenie s pridanou hodnotou. Ich neoddeliteľnou súčasťou je dobré jedlo,  káva a nálada, takže príjemne a efektívne strávený čas.

Máš na Slovensku nejaké obľúbené miesto, kam sa rada vraciaš?

Je to miesto, kde žijem a bývam. A nie len kvôli prostrediu,  ale kvôli dobrým vzťahom. V našom okolí býva veľa mladých rodín,  ľudí, ktorí pochádzajú z malých miest. Podarilo sa nám vytvoriť príjemnú a prajnú komunitu, a to je dôležité.

Máš v živote nejaký nesplnený sen?

Mám, jasné! Keď budem veľká 😊, chcem už len variť kávu a cvičiť jogu. Mať malú kaviarničku, piecť dobroty. A viac mi netreba, budem najspokojnejšia na svete. Teraz venujem pozornosť a priestor mojim deťom, ale ten čas príde, keď ma už nebudú tak potrebovať.

Ďakujeme.

Máte záujem o naše služby?