Telemedicína na vašom zápästí – spolupráca Goldmann Systems a Garmin

Goldmann Systems, renomovaný technologický líder v oblasti telemedicíny neustále rozširuje a inovuje svoje služby. Najnovšie strategické partnerstvo so spoločnosťou Garmin predstavuje dôležitý krok vpred v monitorovaní zdravotného stavu pacientov na diaľku.

Táto zaujímavá spolupráca umožňuje integráciu a prenos dát zo širokej škály smart zariadení priamo do telemedicínskeho riešenia telemon®, čím sa otvárajú nové možnosti v sledovaní prémiových zdravotných metrík a ukazovateľov. Partnerstvo Goldmann Systems a Garmin prináša výhody pre lekárov aj pacientov. Lekári budú mať k dispozícii presné a spoľahlivé dáta, ktoré im pomôžu lepšie diagnostikovať a monitorovať zdravotný stav svojich pacientov, zatiaľ čo pacienti budú mať možnosť aktívnejšie sa podieľať na sledovaní svojho zdravotného stavu.

Smart zariadenia pre monitoring zdravotného stavu

Garmin inteligentné hodinky a zariadenia sú vybavené širokou škálou funkcií, ktoré monitorujú fyzickú aktivitu, vrátane krokov, spánku, srdcového tepu, ako aj špecifických aktivít ako beh, plávanie, cyklistika a mnoho ďalších. Dáta zo smart zariadení je možné integrovať priamo do telemedicínskeho riešenia telemon® prostredníctvom API rozhraní. Riešenie telemon® je možné vďaka svojej otvorenej architektúre prepojiť so širokou škálou smart zariadení od rôznych výrobcov prakticky bez obmedzení.

Výhody pre pacientov a lekárov

Spolupráca s Garmin rozšíri možnosti monitorovania vitálnych funkcií prostredníctvom nových zariadení. Funkcia totiž umožní užívateľom telemonu® využívať okrem tradičných telemedicínskych setov aj inteligentné hodinky a senzory Garmin pre ešte presnejšie a komplexnejšie sledovanie ich zdravotného stavu. Tento prístup podporuje koncept „bring your own device“, kde môžu pacienti pripojiť svoje Garmin zariadenia k systému telemon® a zdieľať tak dôležité zdravotné informácie so svojím lekárom.

Integrácia dát zo smart hodiniek do telemon®

Goldmann Systems plánuje integrovať dáta z Garmin smart zariadení do telemedicínskeho riešenia telemon®.  Tento komplexný monitoring umožní sledovať nielen vitálne funkcie a základné aktivity ako napríklad spánok a počet krokov, ale aj monitoring prémiových zdravotných metrík.

Spoločná cesta k inovácii

Partnerstvo medzi Goldmann Systems a spoločnosťou Garmin je príkladom, ako môže technologická spolupráca posunúť hranice toho, čo je v oblasti telemedicíny možné. Integráciou dát zo smart zariadení do systému telemon® sa otvára nová éra v monitorovaní zdravotného stavu pacientov, ktorá prinesie lepšiu prevenciu, diagnostiku a liečbu. Spoločnosti Goldmann Systems a Garmin spoločne pracujú na tom, aby bola zdravotná starostlivosť nielen presnejšia, ale aj prístupnejšia a personalizovanejšia. Využitie smart zariadení v telemedicíne má veľký potenciál najmä v prípade liečby chronických ochorení. Užitočné využitie nájde tiež u pacientov z odľahlých častí, ktorým môže táto forma zdravotnej starostlivosti zvýšiť komfort liečby vo svojom domácom prostredí a zároveň ušetriť čas cestovaním do ambulancie.

Pre viac informácií o tom, ako môže telemon® a Garmin zmeniť váš prístup k zdravotnej starostlivosti, si prečítajte viac o službe telemon® na našom webe.

Mohlo by vás zaujímať

Prečítajte si ďalšie zaujímavé články z nášho blogu