OKTÓBROVÉ NOVINKY s Goldmann Systems

Nové digitálne riešenie pre slovenské záchranky

V spolupráci s Operačným strediskom Záchrannej služby finišujeme s prípravou systému, ktorý zjednoduší prácu záchranárov v teréne. Záchranári tak budú môcť čoskoro evidovať záznamy zdravotného stavu pacientov prostredníctvom tabletov. S integráciou do systémov NCZI umožní toto riešenie personálu rýchly prístup k anamnézam pacientov, čo môže byť v prípade kritických stavov kľúčové. Nové riešenie bude k dispozícii na záver tohto roka pre vyše 300 sanitiek.

Podujatia a spolupráce

Saudská Arábia

Goldmann Systems spolu s partnerom, Al-Hammad Medical Services predstavil v Saudskej Arábie riešenia telemon pre modernú telemedicínu a novinku v našom portfóĺiu – digitálny systém eZSS určený pre záchranárske tímy sanitiek. Tieto riešenia sme prezentovali na prestížnej konferencii SEMS (Saudi Emergency Medical Services) ktorej sa zúčastnilo vyše 3000 lekárov a zdravotníkov.

 

Veľký úspech u odbornej komunity mali praktické ukážky monitoringu životných funkcií prostredníctvom telemedicínskych setov, ale najmä spracovanie týchto dát do prehľadných reportov. Výsledky meraní sú nenahraditeľnou súčasťou práce lekárov. Nové riešenie eZSS má potenciál pomáhať pri zásahoch zdravotníkov v teréne a personálu zjednodušiť zápisy o pacientoch.

Naším zámerom je prinášať riešenia, ktoré majú potenciál zlepšiť kvalitu zdravotnej starostlivosti po celom svete.

Telemedicína v Ostrave: Nová strategická spolupráca

Goldmann Systems spolupracuje s českým partnerom Telemed Point a Fakultnou nemocnicou Ostrava s cieľom poskytovať telemedicínske riešenia na monitorovanie vitálnych funkcií pacientov v regióne Ostrava. Toto telemedicínske centrum bude slúžiť na monitorovanie vitálnych funkcií pacientov v tomto regióne. Ide o inovatívnu a bezplatnú službu, ktorá je zameraná na podporu pacientov trpiacich chronickými ochoreniami a jednotlivcov so zdravotnými komplikáciami, ktorí budú môcť využiť aj online konzultácie s odborným zdravotným personálom.

Trendy

TREND rozhovor

Rozvoj telemedicíny na Slovensku máme vo vlastných rukách. Telemedicína má pre spoločnosť nepochybne mimoriadne veľký prínos. Jej rozvoj si však vyžaduje spoluprácu na všetkých stranách. A to nielen participáciu lekárov, pacientov a technologických firiem, ktorá je kľúčová, ale aj podporu zo strany štátu a poisťovní. O využití telemedicíny na Slovensku sa s Trend rozpraváli Ľuboš Petrík z Goldmann Systems a  MUDr. Vladimír Dvorový, MPH, ktorý patrí k priekopníkom telemedicíny na Slovensku.

FORBES rozhovor

Miera digitálnej transformácie bánk na Slovensku je v porovnaní s okolitými krajinami veľmi vysoká. Akým tempom sa posúva digitalizácia bankovníctva na Slovensku? Aké trendy môžeme očakávať a na čo sa zamerať z pohľadu digitálnej bezpečnosti? Magazín Forbes prináša rozhovor s Ľubošom Petríkom z Goldmann Systems a Tomášom Barbaričom z 365.bank.

Lifestyle

Tancom k sebe - Spojenie SND Balet SĽUK

Nenechajte si ujsť divácky mimoriadne úspešný projekt, ktorý na jednom pódiu spája krásu rozličných žánrov tanca. To najlepšie z akademického a ľudového tanca predstavia 2 najväčšie tanečné súbory – Balet SND a SĽUK

Predstavujeme

Predstavujeme: Veronika Ványiová

Charizmatická Veronika je členkou predstavenstva v Goldmann Systems, v jej kompetencii je personálny manažment, rozvoj tímu a marketing spoločnosti. Má skúsenosti s personálnym a projektovým riadením, podieľala sa na významných projektoch pri zavedení digitálnych služieb doma aj v zahraničí.

Mohlo by vás zaujímať

Prečítajte si ďalšie zaujímavé články z nášho blogu