DECEMBROVÉ NOVINKY s Goldmann Systems

Nové riešenia

Slovenská spoločnosť pre telemedicínu a digitálne zdravie

Spoločnosť Goldmann Systems je jedným z iniciátorov založenia Slovenskej spoločnosti pre tele-medicínu a digitálne zdravie, ktorá vznikla ako organizačná jednotka Slovenskej lekárskej spoločnosti. Organizácia bude slúžiť ako  ezávislá lekárska odborná spoločnosť.

Bude pôsobiť ako hlavný odborný garant štátu pri tvorbe a posudzovaní telemedicínskych projektov, či pripomienkovaní legislatívnych návrhov. Zámerom zakladateľov je znížiť záťaž pre zdravotnícky systém a zlepšiť kvalitu života pacientov prostredníctvom moderných technológií. Cieľom spoločnosti  je pomáhať pri hľadaní medicínskych štandardov pre uplatňovanie telemedicíny, ponúknuť svoje know-how odborným spoločnostiam i regulátorovi, aby z toho mohol profitovať celý zdravotnícky systém.

GSP - moderná platforma pre softverový vývoj

Vytvárame moderné vývojové prostredie pre rýchlejší vývoj aplikácií – Goldmann Systems Platform (GSP). S integrovaným prístupom k vývoju, kontrole kvality kódu, prepoužiteľnosti funkcionalít, aj celých komponentov a automatizovanému  zostavovaniu aplikácií a ich nasadzovaniu na  prostredia, sa zaradí medzi špičku v  moderných vývojárskych platformách.

Goldmann Systems Platform kombinuje rôzne technológie vrátane množstva open-source nástrojov, čo z nej urobí univerzálne riešenie pre rôzne vývojové potreby. Momentálne slúži tímom v GS, no s jej zvyšujúcou sa maturitou ju plánujeme v budúcnosti otvoriť aj iným vývojárskym tímom. Veríme, že zdieľanie nášho know-how prinesie rast a inovácie v softvérovej komunite.

Podujatia a spolupráce

Konferencia Vizionári - telemedicína v praxi

Konferencia Vizionári prináša zaujímavé svetové trendy v zdravotníctve,
ekonomike či školstve. Hosťom novembrového podujatia bol aj Ľuboš Petrík z Goldmann Systems, ktorý spolu s ďalšími odborníkmi predstavil víziu efektívneho, udržateľného a moderného zdravotného systému na Slovensku. Ako možno s pomocou telemonitoringu vitálnych funkcií zlepšiť zdravotnú starostlivosť pacientom s diagnózou srdcového zlyhávania?

Trendy v digitálnom svete na Forbes Money summit

O trendoch v digitálnom svete a novinkách, ktoré robia každodenný finančný život jednoduchším, diskutoval Ľuboš Petrík z Goldmann Systems spolu s finančnými expertami na podujatí Forbes Money Summit v novembri. Diskusie na podujatí priniesli rady pre finančný well-being, tipy pre hľadanie finančných príležitostí v neistých časoch a pohľad odborníkov na aktuálny stav ekonomiky.

Trendy

Trendy v zdravotníctve: Budúcnosť patrí dátam

Rozvoj digitalizácie a nových technológií prináša so sebou úplne nové možnosti, ako zlepšiť diagnostiku a zdravotnú starostlivosť. Ako bude vyzerať budúcnosť zdravotnej starostlivosti, v ktorej budú hrať dôležitú úlohu telemedicína, umelá inteligencia a intenzívna práca s dátami? Aké užitočné služby vedia tieto technológie priniesť lekárom a pacientom?

Lifestyle

Unikát výstava - Svetlá rozprávajú

Nenechajte si ujsť jedinečný zážitok pre celú rodinu a poďte do rozprávkového sveta unikátnej svetelnej expozície v Bratislave. Čaká vás svetelný park so zvieratami, sochami, tunelmi replikou bratislavského hradu, vyše 400 tisíc LED svetiel a kilometre svetelných reťazí a  dekorácií. Unikátna výstava je návštevníkom k dispozícii v decemberi a januári na Dostihovej dráhe v Bratislave.

Vianočná tržnica v Bratislave

V Starej tržnici nás čaká týždeň lokálneho umenia, kníh a dobrôt. Vyberte si pod jendou strechou originálne darčeky pre svojich blízkych, zároveň tak môžete podporiť lokálne značky, remeselných výrobcov potravín a umelcov. Brány Tržnice sú návštevníkom otvorené 17.-22. decembra.

Vianočné Sashe v Bratislave

Ak si prajete pozrieť, vyskúšať, ovoňať a ochutnať jedinečné výrobky, vianočné SAShE je tým správnym miestom, kde si na svoje prídu deti aj dospeláci, folkloristi aj urbanisti, rozšafní alebo minimalisti. V Tržnici  Nivy môžete do 23.12.2023 na jednom mieste stretnúť šikovných tvorcov a zažiť typickú SAShE atmosféru.

Tím

Rodinný vianočný večierok sa vydaril

Vianočný večer čakal malých aj veľkých hostí v priestoroch Goldmann Systems. Vianočné dielničky, varené vínko, voňavý charitatívny punč, z ktorého výťažok ide na nadáciu detského kardiocentra a tiež chutné koláčiky pripravené s láskou od našich kolegov vinárov sa stali tradíciou,
bez ktorej si nevieme toto predvianočné stretnutie predstaviť.

Mohlo by vás zaujímať

Prečítajte si ďalšie zaujímavé články z nášho blogu