Podporujeme slovenské lokálne firmy

Ako každý rok, aj tentokrát sme chceli potešiť drobnosťou tých, ktorých si vážime – našich klientov, obchodných partnerov, priateľov a v neposlednom rade zamestnancov Goldmann Systems.

Tento rok je však všetko predsalen trošku inak.  

Vianočné darčeky sme, totiž, vytvorili  pre vás sami priamo u nás vo firme. Vybrali sme do nich tie najkvalitnejšie výrobky od lokálnych rodinných firiem.

Príběh malej Elis

Radi by sme Vám však prezradili, že balíček, ktorý ste od nás dostali, zdobí drevená ozdôbka, kúpou ktorej sme prispeli na liečbu 6-ročného diečvatka Elis s detskou mozgovou obrnou.

28-ročný otec Štefan vyrezáva rôzne praktické a dekoratívne veci z preglejky, aby mohol pre svoju malú princeznú zabezpečiť  neuro-rehabilitácie a terapie rôzneho druhu nielen na Slovensku. Elis nehýbe končatinami a pohybovať sama sa dokáže len v špeciálnom chodítku.

Ak by ste chceli mladú rodinku podporiť tiež, nakuknite do ich rozbiehajúceho sa eshopu Amiun.

Mrazom sušené ovocie najvyššej kvality

Jednou zo slovenských rodinných firiem, ktorej produkt môžete z vianočného balíčka ochutnať, je LPT EU, s.r.o.. Pán majiteľ, Roman Remiš, je vášnivým zástancom zdravého životného štýlu a svojím pôsobením by chcel prispieť k silnej imunite ľudí a prevencii pred civilizačnými chorobami.

Pod značkou Brix ponúka mrazom sušené ovocie najvyššej kvality, čo dokazujú svetovo významné ocenenia Great Test 2020. Lyofilizované ovocie si uchováva vysokú koncentráciu minerálov, vitamínov a antioxidantov. Je ľahučké ako papier a rozplýva sa na jazyku.

Great Taste v zrnku kávy

Trpezlivý a odhodlaný milovík kvality, Marek Fajčík. To je meno pána, ktorý v Modre praží výbornú kávičku pod značkou Ebenica. Jeho nadšenie z kávy je nákazlivé a spolu s osobitým prístupom je motorom úspechu. V začiatkoch fungovania pražiarne kávy pomáhala pánovi Fajčíkovi celá rodina. Za viac ako 10 rokov sa firma rozrástla a začala zbierať ocenenia v medzinárodných hodnoteniach a súťažiach Coffee Review a Great Taste. Ak Vám bude kávička vo Vašom balíčku chutiť, môžete si ju opäť zakúpiť v eshope ebenica.sk.

Bez perníčkov nie sú Vianoce

Bez perníčkov nie sú Vianoce. A my sme chceli, aby ste ich mali – Vianoce, aj perníčky. Ak sa jedná o koláčiky, je to u nás jasná voľba. Rodinná firma Elezi sídliaca vo Vajnoroch totiž pečie podľa tradičných receptúr, bez konzervačných látok a umelých farbív.

No a nakoniec "na zdravie" praje náš Ľuboš

Ľuboš je predseda predstavenstva Goldmann Systems a popri vedení firmy sa stíha venovať aj svojmu viniču.

Poklady jeho vinohradu ukrýva v sebe v 70-tich rokoch postavená pivnička.

Príbeh malého rodinného vinárstva sa odohráva v rodnom dome Ľuboša Petríka v Lehote pri Nitre.

Vzniká tu nielen lahodné vínko, ale aj svieži a čistý ovocný destilát, príznačný znamenitou ovocnou vôňou a sviežou chuťou hrozna. S nadšením a láskou k vinárstvu odovzdal do neho Ľuboš svoje know-how.

Vyrobený je z odrody hrozna Solaris. Jedná sa o moravsko-nemeckého novošľachtenca, ktorý sa na Slovensku pestuje ojedinele. Vyznačuje sa odolnosťou voči chorobám a tak je tento vinič pestovaný v bio kvalite s použitím bakteriálnej výživy podporujúcej prirodzenú absorbciu dusíka zo zeme a vzduchu. Áno, správne tomu rozumiete. Táto flaštička ukrývajúca Terkelicu (alebo po taliansky Grappu) je celá výsledkom Ľubošovej práce, práce jeho manželky, dcér a ich priateľov, ktorí sa spoločne o vinič a pôdu okolo neho starajú,zberajú úrodu, lisujú a pripravujú produkt na kvasenie. Proces kvasenia Ľuboš reguluje na diaľku cez mobilnú aplikáciu (zábavky veľkých chlapcov, ako inak?).

Flaštička, ktorá sa Vám dostala do rúk, je vyrobená z úrody mladého viniča. Výlisky sa po prekvasení vypália na Terkelicu. Tento produkt bol vypálený v profesionálnej modernej pálenici v Jelšovciach.

Sviatočný TIP

Ľubošova Terkelica pôsobí ako Bio pankreolan, vynikajúco funguje ako prvá pomoc pri konzumácii ťažšie stráviteľného jedla.

Vínko z rodinného vinárstva v Šenkviciach

Kto ešte neochutnal, mal by to napraviť. Šenkvický región je vo vinárstve Kozara odprezentovaný v plnej paráde a vínko obľubujeme aj u nás vo firme.

Nech sa páči,  tu je pre vás malá pozvánka priamo od pánov majiteľov:

Vinárstvo Kozara sme založili v roku 2015. Obaja, Peter Maček a Branislav Strašiftak, pochádzame z vinárskych rodín s viac ako 50-ročnou tradíciou vinohradníctva a vinárstva. Ako je pre tento región typické, naši rodičia vyrábali víno predovšetkým pre rodinu a známych v okolí. Dnes je Kozara moderné vinárstvo s vysokým hygienickým a technologickým štandardom.

Špecializujeme sa na produkciu vín z odrôd šenkvického regiónu a slovenských novošlachtencov s typickým odrodovým charakterom. Preto je neoddeliteľnou súčasťou vinárstva okolitá krajinná architektúra a novo vysadené vinice.

Kvalitu našich vín si môžete vychutnať nielen doma, ale aj priamo u nás, v našej príjemnej degustačnej miestnosti. Prevádzku sme umiestnili do úzkej doliny vo východnej časti šenkvického chotára – Kozare, od ktorej sme aj odvodili názov nášho vinárstva.

Mohlo by vás zaujímať

Prečítajte si ďalšie zaujímavé články z nášho blogu