Veronika Ványiová

Interview s Veronikou Ványiovou

členkou predstavenstva firmy Goldmann Systems

Scrollujte

Goldmann Systems oslavuje 20 výročie. Príbeh firmy sme zachytili aj vďaka zaujímavým rozhovorom s členmi Goldmann tímu. Veľmi príjemný čas a pohodu od samotného začiatku vytvorila aj Veronika.

V Goldmann Systems pracuje 6 rokov a od roku 2019 je členkou predstavenstva. Vedie tím ľudí, ktorí sa venujú projektom riešeniu Asset Manager a projektom pre správu finančných aktív. Pre Veroniku je harmónia štandardom a dôležitou hodnotou v jej osobnom aj pracovnom živote. Tvrdá práca a výborný projektový manažment vedie k skvelým výsledkom a spokojnosti jej klientov.

Naši klienti vedia, že sa na nás môžu vždy spoľahnúť.

Aké boli Tvoje prvé dojmy, keď si prišla do Goldmann Systems?

V tom čase sme sídlili v rodinnom dome na Starých Gruntoch. Bolo to dosť neštandardné prostredie na kanceláriu, ale s odstupom času to vnímam ako milé pracovné prostredie. Dom a záhrada boli výborným zázemím pre všetky narodeninové oslavy alebo spontánne grilovačky. V tom čase neboli firemné akcie úplne bežné, a preto si na to veľmi rada spomínam. Skvelou osobnosťou bola vtedajšia recepčná Janka, ktorá držala celý tím po kope.

Zmenil sa Tvoj pohľad na firmu po 6 rokoch, čo v nej pôsobíš?

Zostal rovnaký. Goldmann Systems som vnímala aj pred mojím nástupom ako firmu, ktorá ma na trhu dobré meno a stabilné zázemie. Chlapci, s ktorými v tíme pracujem, si svoju prácu za tých 20 rokov naozaj poctivo odmakali. Firma má skvelý ľudský kapitál, minimálnu fluktuáciu v tíme a to klienti vnímajú veľmi pozitívne. Goldmann Systems je jednoznačne o ľuďoch, ktorí tu pracujú. Myslím si, že môžem vyhlásiť, že mám to šťastie pracovať s odborníkmi, ktorí vedia vždy promptne reagovať a vyriešiť akýkoľvek problém.

Goldmann tím vedie od jeho začiatku Martin Baláž. Aký je šéf?

Martin má zdravý pohľad na vec. Jeho obrovským plusom je prehľad a skúsenosti, ktoré nazbieral počas rokov tvrdej práce. Podľa mňa sú skúsenosti podstatou pracovného výkonu. Martinovi prešlo cez prsty neuveriteľné množstvo projektov a ľudí, s ktorými neustále profesionálne rastie.

„Najväčší kredit človeka sú jeho skúsenosti.“

Projektový manažment očami skúsenej projekťáčky

Riadeniu projektov sa venuješ roky. Je IT odvetvie v riadení projektov niečím špecifické?

Podľa mňa ani nie. Základné princípy a pravidlá projektového riadenia sú všade rovnaké, môžeš sa na nich spoľahnúť hoci aj v osobnom živote J Gro mojich pracovných skúseností tvorí projektový manažment. Možno špecifikom je to, že v tejto oblasti sa nechváli. Keď je ticho, je dobre. Kľúčový je tím, ktorý vedieš. V Goldmann Systems sa projektový manažment robí príjemne práve vďaka tímu. V iných firmách som zažila aj momenty, keď ráno prídeš do práce a bojíš sa otvoriť vlastný mailbox. Boli časy, keď som bez kávy s riadnou dávkou cukru e-maily ani neotvárala. Tu som to zatiaľ nezažila. Tu otvorím mailbox aj bez kávy.

„V práci projektového manažéra sa nechváli. Keď je ticho, je dobre.“

Tvoj súčasný tím sa venuje riešeniu Asset Manager pre správu finančných aktív. Je to zabehnutý tím so skúsenosťami. Aké boli vaše spoločné začiatky?

Tím vediem pomerne krátko – od augusta 2019. Musím povedať, že na úvodných zoznamovacích stretnutiach sa naši klienti vždy vyjadrili, že sú s tímom spokojní. Je to ovocie dlhoročnej tvrdej práce tímu. Naši klienti s nami rátajú do budúcnosti, pretože tu máme ľudí, ktorí sú naozaj dobrí a je možné sa na nich spoľahnúť.

„Pri práci s mojím tímom ma nečakajú nepríjemné prekvapenia. Vždy dodajú veci na čas a dobre. Môžem sa na nich spoľahnúť na 100%.“

Čo je pre teamlídra dôležité, aby jeho tím fungoval?

Ak riadiš nejaký tím, treba si uvedomiť, že výkon predstavujú práve tí ľudia, ktorým šéfuješ. Ako šéf len určuješ, čo sa bude robiť a kedy sa to bude robiť. Ale na konci dňa to funguje práve vďaka ľuďom v tíme a kvalite ich odvedenej práce. Alebo aj nefunguje. Vážim si, že pri práci s mojím tímom ma nečakajú nepríjemné prekvapenia. Vždy dodajú veci načas a robia si svoju prácu dobre. Môžem sa na nich spoľahnúť na 100%.

Čo pre Teba znamená robiť si prácu dobre?

Robiť si prácu dobre pre mňa znamená, že nie sú problémy, nepríjemné prekvapenia, eskalácie, výhražné správy v mailboxe.

Problémy v projektoch sú obvykle predvídateľné. Keď si totiž celý tím robí prácu dobre, tak vás väčšinou nič neprekvapí. Tímu Goldmann Systems  som preto vďačná aj za to, že mi pomáhajú udržať môj pracovný život v harmónii a bez konfliktov.

Harmónia je pre mňa mimoriadne dôležitá

Čo považuješ na svojej práci za kľúčové?

Harmóniu. Harmóniu v zmysle, aby veci v tíme fungovali, mali svoj spád a následnosť a jasné súvislosti. Nastaviť veci dobre a držať sa štandardu. Na začiatku to síce stojí veľa úsilia, ale výsledok stojí to za to. A samozrejme work-life balance. V tíme Goldmann Systems pracujú jedni z najlepších expertov na trhu. Nežijú však len prácou.  Mám pocit, že sa im podarilo nájsť ten správny balans medzi prácou a osobným životom. Viacerí majú  veľmi silné zázemie v rodine a priateľoch alebo v iných záľubách. To považujem za veľmi dôležité.

Aký si typ lídra?

Mám dar tlmiť problémy. Som absolútne nekonfliktný človek.  Snažím sa veci riešiť skôr, než vybuchnú. Taktiež si myslím, že mojou prednosťou je komunikácia. Je veľmi dôležité, akým spôsobom a formou človek komunikuje.

Tým, že pracujem v mužskom kolektíve, prinášam do neho prirodzene ženský element. Dynamika mužských tímov mi je blízka, sama mám silné analytické myslenie.

Ako riešiš vo svojom tíme chyby?

Chyby tolerujem, ale zároveň chcem, aby si človek chybu uvedomil. Nikdy neočakávam od ostatných viac, ako sama od seba a preto riešim chybu s čistým štítom. Férovosť, s ktorou k tímu pristupujem, od neho aj očakávam.

Čím si zvykneš vyčistiť hlavu, keď je toho v práci naozaj veľa?

Športom. Stres treba vybiť. Beh, lyže, skialp, bicykel, korčule, vysokohorský treking, jazda na koni… naozaj všetko. Ak mám problém, idem behať a vždy ten problém v hlave aj vyriešim J. Bez športu by som neprežila. Je pre mňa veľmi dôležitý.

Ak by si nepôsobila v technologickom odvetví, čo by Ťa profesionálne lákalo?

Interiérový dizajn. Jednoznačne. Mám však pred profesiami dizajnérov a architektov veľký rešpekt. Netrúfla by som si pracovať v tejto oblasti bez potrebného vzdelania a skúseností. Som typ človeka, ktorý robí to, čomu sa skutočne rozumie. V práci viem robiť projektový manažment, a preto ho robím. Dizajn zostáva mojou životnou vášňou.

Vnímaš paralelu medzi projektovým manažmentom a interiérovým dizajnom?

Harmónia. Že si to celé sadne. Pri dizajne je dôležité, aby bol vizuálne príjemný. Pri práci projektového manažéra je to predovšetkým dobrý timing a dôslednosť.

Dizajn aj projektový manažment sú istým spôsobom nástroje, ako docieliť harmóniu okolo nás, či už v domácom prostredí, v osobnom alebo pracovnom živote.

Ďakujeme.

Máte záujem o naše služby?