365.banka využíva nový Broker Portal od Goldmann Systems

Spoločnosť Goldmann Systems vyvinula pre 365.bank modul Broker Portal, ktorý pomáha maklérom pri vybavovaní hypotekárnych úverov pre klientov banky.

Broker Portal je úplnou novinkou v rámci digitálnych riešení banky, a aktuálne beží v ostrej prevádzke.

Funkcionalita

Broker Portal slúži na to, aby mohol maklér poslať žiadosť o hypotéku do banky online prostredníctvom notebooku alebo tabletu. Pred nasadením nového riešenia bola nevyhnutná osobná návšteva banky, dnes môže maklér spolu s klientom vyriešiť žiadosť o hypotekárny úver komfortne priamo z domu. Po zadaní údajov beží celý proces spracovania hypotekárnych žiadostí na pozadí – maklér dostane výstupnú informáciu o schválení alebo zamietnutí hypotéky formou notifikácie.

Schvaľovanie hypoték je 365.bank dnes výrazne rýchlejšie, vďaka novému riešeniu Broker Portal a dobrej integrácií s inými systémami banky je banka schopná spracovávať žiadosti o hypotéku omnoho efektívnejšie.

Integrácia a architektúra

Nový BrokerPortal je súčasťou ekosystému digitálnych riešení 365.bank. Toto riešenie je priamo integrované na ďalšie interné bankové systémy, s ktorými si bezpečnou formou prostredníctvom API zdieľa doplňujúce dáta nevyhnutné pre spracovanie a schválenie hypotekárnych úverov.

Architektúra BrokerPortal je postavená na GS platforme, ktorá umožňuje tento modul veľmi rýchlo rozvíjať a dopĺňať o nové funkcie. „Pri vývoji riešenia sme sa zamerali na škálovateľnosť technológie, komplexné možnosti integrácie a automatizované nasadzovanie, ktoré je z pohľadu využívania a ďalšieho rozvoja modulu v banke kľúčové“, uviedol Karol Krasňan, Business Unit Leader zo spoločnosti Goldmann Systems.

Riešenie BrokerPortal je navrhnuté tak, aby bolo pripravené poskytovať svoju funkčnosť aj samostatnom režime, nezávisle od iných systémov.

Mohlo by vás zaujímať

Prečítajte si ďalšie zaujímavé články z nášho blogu