20 rokov v Goldmann Systems

Začítajte sa do príbehov, sú inšpiráciou, i potešením…

Príbeh Goldmann Systems

Spoločnosť Goldmann Systems tento rok oslavuje 20-te výročie od svojho vzniku. Na začiatku bola myšlienka vyvíjať užitočné softvérové riešenia a tá zostala silným motívom celého tímu dodnes. Firma sa špecializuje najmä na systémy pre správu finančných aktív, digitálne bankovníctvo, vývoj na mieru a v poslednej dobe aj oblasť telemedicíny.

V rámci oslavy 20-tych narodenín firmy sme pripravili malú sériu rozhovorov so zaujímavými ľuďmi, ktorí spoločne tvoria príbeh Goldmann Systems. Nachýbajú v nich zaujímavé myšlienky a pohľady na firmu, technológie aj biznis v oblasti IT na Slovensku.

Ako vznikla značka Goldmann Systems?

Dôvod je úplne prozaický. Firma mala na začiatku zámer poskytovať riešenia pre právnickú klientelu. Svoj pôvodný názov – Goldmann & Stein prirodzene prispôsobila prostrediu advokátskych kancelárií. Neskôr sa naskytli biznis príležitosti aj z iných odvetví a nápad vytvoriť značku, ktorá bude reprezentovať technologickú spoločnosť. V názve zostal osvedčený Goldmann a k nemu už celkom pragmaticky doplnili slovo Systems. A pri Goldmann Systems už zostali.

 

Prvé roky

Spoločnosť Goldmann Systems vznikla v septembri 2000. Od začiatku je so spoločnosťou spätých niekoľko zaujímavých ľudí, vrátane zakladateľa Martina Baláža a úplne prvého zamestnanca Fera, ktorý pôsobí v Goldmann Systems až do dnes.

 

Sídlo v rodinnom dome, na dvore priestor na grilovačku, svojpomocne vyskladané počítače z komponentov, pomalé dial-up pripojenie na internet a po niekoľkých rokoch jeden notebook, o ktorý sa delili viacerí…. V porovnaní s dneškom sa projekty po technologickej stránke riešili na kolene. V tíme bolo len pár ľudí, a ako všetky dynamické mladé tímy, učili sa predovšetkým na vlastných chybách. Nechýbala im však odvaha, drive a schopnosť dotiahnuť veci do konca.

 

Významné projekty

Prvého veľkého klienta – Slovenskú sporiteľňu získala firma už po necelom roku od vzniku firmy. Spoločne sa pustili do systému Asset Management určeného pre riadenie finančných aktív. „Trúfli sme si na to a Sporiteľňa si trúfla nám uveriť,“ spomína dnes s úsmevom Martin Baláž, jeden zo spoluzakladateľov firmy Goldmann Systems. Zadanie bolo vytvoriť aplikáciu na zelenej lúke. Slovenská sporiteľňa sa v tom čase začala venovať oblasti Asset Managementu a nemali systém, s ktorým by mohli nový biznis rozbehnúť. Goldmann Systems mal ako jeden z mála tím odborníkov, ktorí sa v tejto téme orientovali a mali za sebou niekoľko úspešných vývojárskych projektov. System Asset Manager pre správu aktív je aj dnes významnou súčasťou technologického portfólia Goldmann Systems.

 

Goldmann tím má za sebou desiatky zaujímavých projektov. Najväčšou výzvou pre Goldmann Systems je aktuálne projekt 365.bank, ktorý získal pred štyrmi rokmi. Vďaka projektu 365.bank sa spoločnosť výrazne posunula do oblasti digitalizácie, integrácie a mobilných aplikácií.

 

Ľudia sú najväčším aktívom firmy

Na samotnom začiatku stálo pár chalanov s túžbou pracovať na svojej technológii. Dnes má Goldmann Systems 35 technologických špecialistov, za sebou desiatky úspešných projektov. Spája ich nadšenie pre nové technológie, otvorenosť novým prístupom a spoľahlivosť.

Chcete sa dozvedieť viac ?

Dohodnite si stretnutie s našimi odborníkmi už dnes.

+421 2 6544 0343

info@goldmann.sk